برقی کردن درب پارکینگ

در قدیم درب‌های ورودی پارکینگی همگی به صورت دستی باز و بسته می‌شدند. بدین صورت که در درب‌های بالا رو ضامن یا قفل های پایین درب با دست آزاد می‌شدند و درب توسط فنر به بالا کشیده می‌شد. در درب‌های کناررو نیز ضامن یا قفل پس از باز شدن توسط دست، درب روی لولا یا غلطک‌های درب (درب ریلی توسط غلطک باز و بسته می‌شود) باز و بسته می‌شد.
به مرور زمان موتورهای برقی توانستند این درب‌ها را باز و بسته نمایند و برای آمد و شد دیگر نیاز به نیروی انسانی نبود. رفته رفته تکنولوژی ساخت این موتورها به قدری بالا رفت که امروزه می‌توانند بالاترین امنیت را در ساختمان ها ایجاد نمایند. سرعت، امنیت بالا، زیبایی ظاهری، عدم نیاز به نیروی انسانی از محاسن اصلی در به کارگیری موتورهای برقی درب پارکینگی می‌باشد.

چطور درب پارکینگ را برقی کنیم؟

امروزه برای برقی کردن درب‌های ورودی پارکینگی راهکارهای متنوعی وجود دارد. قدم اول آن است که درب‌ها را بشناسید و بدانید که شامل کدام دسته از ورودی‌های ساختمانی می‌باشند.

درب های پارکینگ به دو دسته اصلی تقسیم می شوند:

  1. درب پارکینگ بالارو

    درب‌های بالارو به دو دسته کرکره‌ای و درب‌های سکشنال تقسیم بندی می‌شوند.

  2. درب پارکینگ کنار رو

    به دو دسته لولایی و ریلی تقسیم می‌شوند. (در قسمت جک‌های بازویی به طور کامل به آن پرداخته شده است. که به تفصیل در توضیحات به تک تک این موارد اشاره شده و به طور کامل می‌توانید نحوه عملکرد آنها را همراه عکس در این سایت مشاهده نمایید.

بعد از آنکه شناخت نسبت به درب ورودی حاصل شد، در قدم دوم نوبت به انتخاب موتورهای الکترونیکی جهت باز و بسته شدن آن می‌رسد. برای انتخاب موتورها، تنوع بسیار است و بنا به وزن درب، محیطی که درب در آن قرار گرفته، تعداد تردد و باز و بست شدن، میزان بودجه برای برقی کردن درب، ابعاد و اندازه درب و نحوه نصب شدن درب توجه نمود. تمامی این موارد نیاز به کارشناسی و مشاوره در این امر را می‌طلبد که کارشناسان متخصص ما آمادگی کامل برای مشاوره و راهنمایی در این زمینه را دارند. (برای دریافت مشاوره رایگان می توانید همین حالا با شماره 02155449410 تماس بگیرید.)

قیمت موتورهای درب پارکینگی

به طور کلی موتورهای درب اتوماتیک بسته به قدرت، کیفیت، کشور تولید کننده، مکانیزم موتور، ضمانت و مدت گارانتی موتور، سیم پیچ (آلومینیومی یا مس) و برندهای موتور دارای قیمت‌های متفاوتی می‌باشد. لذا برای برآورد قیمت موتورها که دارای نوسان زیادی نیز می‌باشند. (در بعضی موارد تا ۴ برابر نوسان قیمتی وجود دارد!)

حتما باید به این موارد توجه نمود و قیمت‌ها را حتماً بر اساس برند و قدرت موتور برآورد کرد. نکته قابل توجه دیگر گارانتی و خدمات پس از فروش موتورها می‌باشد. این مورد مهم‌ترین بخش از انتخاب موتورهاست.
لازم است خریدار در هنگام خرید حتماً از نوع خدمات آن مطلع گردد، زیرا موتورهایی که قطعات و خدمات مناسبی ندارند قطعاً در بلند مدت خریدار را دچار مشکل خواهند کرد.

جالب آن است که امروزه میتوان برای درب‌های ورودی که هم ورودی ماشین‌ها و هم افراد هستند موتور تعبیه کرد. این درب‌ها به دو صورت اتوماتیک و دستی کار خواهند کرد. بدین گونه که در هنگامی که درب بسته است ورودی به حالت دستی تبدیل می‌شود. یعنی هرگاه که ضامن در را فشار دهید به راحتی می‌توانید درب را باز و بسته کنید و ورود برای افراد به راحتی به حالت قبل از اتوماتیک فراهم می‌شود و هرگاه که دکمه ریموت موتور درب را فشار دهید ورودی به صورت خودکار تبدیل به حالت اتوماتیک شده و درب توسط جک‌ها باز و بسته می‌شود.

در این مطلب تلاش کردیم تا به شما کمک کنیم که چطور درب پارکینگ را برقی کنیم؟ برای کسب اطلاعات بیشتر حتماً با ما در ارتباط باشید. 02155449410

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا